Kamu Haberleri

2019 Yılı Bekçi Alımları İle Atanacaklar İçin Maaş ve Mali Haklar Tablosu

İçişleri Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımladığı ilanlar ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 8 bin 147 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağını ilan etti. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyurulan ilanın ardından on binlerce aday Bekçi olabilmek adına başvurularda bulundular. 

Halen sürecin devam ettiği Bekçi alımlarında merak edilen bir diğer konu ise maaş ve mali haklar. 

BEKÇİ MAAŞLARI

2019 yılında Çarşı ve Mahalle Bekçisi maaşları derece ve hizmet yılına oranla değişiyor. Hizmet yılı ve dereceye göre en yüksek maaş alan Bekçiler 4 bin 342 TL maaş alıyorlar. Bu maaş tutarı 25 yıl hizmeti bulunan ve 4/1 dereceli Bekçilere ödeniyor. En düşük maaş ise 9/2 dereceli ve göreve yeni başlamış Bekçilere verilen 3 bin 975 TL. Bu çerçevede en yüksek maaş ile en düşük bekçi maaşı arasında 367 TL’lik bir fark oluşuyor. 

Bekçi Maaş Tablosu

BEKÇİLERİN MALİ HAKLARI NELER?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak ataması yapılan personellere ayrıca bazı mali haklar sağlanıyor. Bu mali hakları madde madde sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

* Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde bekçi olarak göreve başlayan memurlara maaşları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre ödeniyor.

* Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atananlara sağlanan diğer bir mali hak tayin bedeli.

* Ek Gösterge Hakkı: 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu uyarınca fazla çalışmaya bağlı olmadan fazla çalışma ücreti ödemesi yapılıyor. Bekçilere 1-8 derecelerde ek gösterge uygulanırken, 1 inci dereceden aylık alanlara 3000 ek gösterge uygulanıyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir