Kamu Haberleri

2019 Yılı En Düşük ve En Yüksek Polis Memuru Maaşı ve Aile Yardımı Tutarları

Bilindiği üzere memur maaşlarına son zam 2019 yılının Ocak ayında yapılmıştı. Ocak ayında yapılan zam ile birlikte hem maaşlara hemde yapılan ek ödemelere zam yapıldı. 

Yapılan zamların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görevli polis memurları ile diğer emniyet personelinin maaşlarını sizlere aktarıyoruz. 

2019 GÜNCEL POLİS MEMURU MAAŞLARI

2019 yılının Ocak ayında yapılan zamların ardından en düşük polis maaşı aile yardımı olmaksızın 4 bin 729 TL’ye yükseldi. En yüksek maaş alan polis memuru ise 5 bin 279 TL maaş alıyor. Söz konusu maaşlara ilişkin tüm tabloyu sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Ancak aşağıda yer alan tabloda ki rakamlar asgari oranlar üzerinden bildirilmiştir. Yani; Yan ödeme, Emniyet Hizmetleri Tazminatı ve fazla çalışma oranları çalışılan birime ve öneme göre değişiklikler gösterdiğinden bu rakamlar değişebilirler. 

Maaşların yanında devlet memurlarına aile yardımı ödemesi yapılır. Çalışmayan ve küçük çocuklar için verilen aile yardımı ödeneği eş için 278 TL, çocuk yardımı ödeneği ise 6 yaşından büyük her bir çocuk için 32,6 TL, 0-6 yaş çocuk için ise 65,2 TL’dir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir