Kamu Haberleri

2019 Yılı PMYO Sınav Tarihleri ve Giriş Yerleri Belli Oldu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) giriş sınavlarına ilişkin yapılan açıklamada, adayların sınav yerleri ve tarihlerine ilişkin detayların belli olduğu bilgisi verildi. 

Polis Akademisi Başkanlığı bu konuda yaptığı basın açıklamasında adayların sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarına ilişkin de bilgiler verdi. 

Bu çerçevede yayımlanan duyuru metni detaylarını haberimizde sizlere aktarıyoruz.

PMYO GİRİŞ SINAVI YER VE TARİH BİLGİSİ

Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında sınava ilişkin küçük hatırlatmalarda bulunulurken şu ifadeler kullanıldı. 

”2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.”

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurunun sonunda ayrıca adaylaırn sınav gelirken yanlanrında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerektiği hatırlatıldı. 2019 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavı sonuçlarına dair yapılan açıklamada ise adayların sonuç bilgilerine yine kurumun internet sitesi üzerinden öğrenebilecekleri ifade edildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir