Kamu Haberleri

2019 Yılı POMEM Polis Alımı Başvuru Koşulları Neler?

Türkiye geneli binlerce aday POMEM polis alım ilanlarını merakla bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan POMEM ilanları için adaylardan talep edilen başvuru koşullarını haberimizde aktarıyoruz.

POMEM BAŞVURU ŞARTLARI

2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan 24. Dönem POMEM polis alımı başvuru koşullarını sizlerle paylaşıyoruz.  Polis olma hayali kuran ve Polis meslek eğitim merkezlerinde öğrenci olabilmek isteyen adayların sağlamları gereken başvuru koşulları.

İşte O Koşullar;

Polis olmak isteyen adayların Türk Vatandaşı olması gerekiyor. Adayların sağlamaları gereken bir diğer koşul öğrenim şartı; Önlisans, lisans ya da YÖK tarafından kabul gören dengi bir yükseköğretim kurumundan mezun olmak, Diğer bir koşul ise KPSS şartı. Polis adaylarının KPSS lisans P3 üzerinden en az 60.00, ön lisans KPSS’den P93 puan türünden en az 70.00 puan almış olmaları isteniyor.

Bu şartların dışında talep edilen diğer koşullar ise şu şekilde;

18 yaşını tamamlamış, 30 yaşından gün almamış olmak, düzeltilmiş yaşlarda düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır, Kadınlar en az 162 cm, erkekler 167 cm boyunda olmak, BMI (vücut kitle indeksi) 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Silah taşıma ya da görev yapma önünde bir engel olmaması, Sağlık şartlarını sağlaması, Başvuru tarihi itibariyle herhangi bir siyasi partiye üye olunmaması, Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanılmaması, kullanımın bırakılması adına tedavi görülmemiş olunması, Erkek adayların askerlikle ilişkili olmaması.

Tüm bu şartlara ek olarak ayrıca adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun olumlu olması isteniyor. 

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir