Kamu Haberleri

2019 Yılı Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İlan Tarihi Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile bakanlık bünyesine alım yapılacak personel sayısını açıkladı. 

Bakan Koca tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada ayrıca alım yapılacak kadrolar ve bu kadrolar için belirlenen kontenjan detayları da paylaşıldı. 

Peki alımlar için kadro detaylarının belli olmasının ardından süreç nasıl işleyecek? İlan hangi tarihlerde yayımlanacak? Bu detayların tamamını sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanının ilk bölümü olan 12 bin kişilik alım on binlerce aday tarafından bekleniyor. Bu kapsamda bakanlık tarafından gelen açıklamaları dikkatle takip eden adaylar, ilanın ne zaman yayımalnacağını merak ediyorlar. 

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü aracılığıyla duyurulacak olan personel alım ilanları için ise net bir tarih açıklandı. Ancak bu konuda hem bazı değerlendirmeler yapmak mümkün hemde bazı kulis iddiaları gündeme yansıdı. 

Bu çerçevede; Kamu İlanları olarak ilanın Haziran ayı içerisinde yayımlanacağını öngörüyoruz. Ayrıca elde ettiğimiz bası kulis iddialarında da alımlaırn 23 Haziran seçimlerinden çok kısa bir süre sonra ilan edileceği yönünde. İlan adaylara duyurulduğunda anında haberdar edeceğiz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir