Kamu Haberleri

2019 Yılı Sağlık Bakanlığı 29 Bin 600 Personel Alımı Kadroları

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanı büyük bir kitle tarafından yakından bekleniyor. 

Bakanlık bünyesine yapılacak olan personel alımlar için en büyük merak konusu ise ilanın ne zaman yayımlanacağı noktasında. Bunun yanında adaylar ilanda yer alacak kadro ve kontenjan detaylarını da merak ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak bu iki konuyu haberimizde ele alıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KADROLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanması beklenen personel alımlarına dair elde edilen bilgilerde bakanlığın çok sayıda kadro için alıma çıkacağı öngörülüyor. 

Bu kapsamda alım ilanlanın yer alması muhtemel kadrolar şunlar;

1 Grup Kadrolar

Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi , Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik), Diyaliz Teknikeri, Anestezi, Sosyal Hizmet Uzmanları Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane teknikeri, Ameliyathane Hizmetleri, Odyometri , Acil Tıp Teknisyenliği, Eczane hizmetleri,

2. Grup Kadrolar

Biyomedikal Mühendisleri, Sağlık yönetimi, Diş protez teknikeri Hemşire yardımcısı, Radyoterapi teknikeri, Çocuk gelişimi, Fizik Tedavi teknikeri, Adli Tıp Teknikeri, Odyolog, Ferfüzyonist, İş ve Uğraşı Terapisti, Diyetisyen, Fizyoterapist Ve Dil ve Konuşma Terapisti.

Yukarıda yer alan kadrolar net kadrolar olmamakla birlikte bu kadrolara eklemeler yapılabileceği de bildiriliyor. 

İLAN TARİHİ

Sağlık Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyen adaylar başvuru süreci için oldukça uzun bir süredir takipteler. İlanın en kısa sürede yayımlanmasını bekleyen adaylar bakanlıktan ya da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelecek açıklamaları yakından takip ediyorlar. 

Bu kapsamda söz konusu alım ilanları için önce çıkan tarihi Kamuilanlari.com olarak değerlendirdi. Geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlar ve 2019 yılının çalışmaları ele alındığında Sağlık Bakanlığı ilanının parça parça halinde yapılacağını öngörüyoruz. Bunun yanında ilanın ayrıca Mayıs sonu ile Haziran başı gibi yayımlanmasını bekliyoruz. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir