Kamu Haberleri

2019 Yılı TÜRMOB Yeminli Mali Müşavir Sınav Başvuru Tarihleri

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tarafından Resmi Gazete’nin 29 Mayıs tarihli sayısında Yeminli Mali Müşavir Sınav ilanı yayımlandı. 

İlanda sınava başvuru tarihleri ve başvuru işlemlerine dair bilgiler yer aldı. 

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR SINAVI

TÜRMOB tarafından yayımlanan Yeminli Mali Müşavir sınav ilanına başvuruların; ilk kez katılacaklar için 17 Haziran tarihinde sona ereceği bildirildi. Tekrar sına katılacak adaylar ise başvurularını 17 Haziran’dan 17 Temmuz tarihlerine kadar yapabilecekler.

Sınav başvurularına ilişkin TÜRMOB adaylara şu uyarıda bulundu. ”İlk kez sınav başvurusunda bulunacak adayların, 17.06.2019 tarihi itibariyle sınava katılım için gerekli olan hizmet sürelerini fiilen tamamlamış olmaları gereklidir.” Başvuru yapacak adaylar ilan metninde yer alan adres üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra ilgili evrakları kuruma teslim edecekler.  

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB), Yeminli Mali Müşavirlik Sınavına ilişkin açıklamasında söz konusu sınavın 22 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği bilgisini verdi. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir