Kamu Haberleri

2019 Yılı Yeni Dönem TYP Personel Alım İlanları Ne Zaman Yayınlanacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan ve adayların yoğun ilgi gösterdiği alımların başında TYP personel alım ilanları geliyor.

Belirli süreli olarak yayımlanan Toplum Yararına Program personel alım ilanları için güz dönemi ilanları bekleniyor. İlanların ne zaman yayınlanacağına dair detayları sizlerle beraber ele alıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları genellikle bakanlıklar, bakanlıkların alt birimleri, mahalli idare birimleri, belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar ve büt kurumlar tarafından yayımlanıyor. En az 3 en fazla 9 ay süreyle yayımlanan TYP personel alım ilanları belirli uygulama alanlarından oluyor. 

İŞKUR’da yer alan bilgilere göre kurumlar, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları alanlarından TYP personeli alıyorlar. 

Belirli şartlar altında alınan TYP personel ilanlarına Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapabilir. 

İlanlar Ne Zaman Yayımlanacak?

TYP personel alım ilanları yaz aylarında yavaşladı. Birkaç ilanın dışında alım ilanı yayımlanmıyor. Ancak yeni dönem personel alım ilanlarının özellikle Ağustos sonu Eylül ayı başı gibi yayımlanması bekleniyor. MEB ve birçok kurum Eylül ayından sonra çok sayıda alanda TYP personel alımı yapacaktır. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir