Kamu Haberleri

2019 Yılının Kalan Bölümünde KPSS’siz Lise Mezunu Yeni Bekçi Alımı Olacak Mı?

Kamu kurumlarından personel alım ilanı bekleyen adayların en çok takip ettiği alım ilanlarının başında Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları geliyor. 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine yapılacak olan alımların KPSS şartı olmadan yapılması ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabilmesi alımları adaylar için oldukça cazip kılıyor.

2019 YILI İÇİN BEKÇİ ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilanlar ile duyurulan Bekçi alımlarında 2019 yılı için alımlar oldu. Bakanlık geçtiğimiz aylarda yayımlandığı ilan ile il ve ilçe merkezlerine 8 bin Bekçi, Ankara ve İstanbul’da bulunan bazı köylere de 147 Bekçi alımı yapacağını ilan etti. 

Yaklaşık 280 bin kişinin başvuruda bulunduğu alımlar için ise süreç devam ediyor. Peki 2019 yılının ilk aylarında yayımlanan bu ilan dışında yeni bir alım olacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında Polis alımları konusuna değindi. Bu konuyla bağlantı olarak Bekçi alımlarına dair bazı örnekler veren Bakan Soylu 8 bin bekçi alımına değindi. 

Ancak bu açıklama bazı internet siteleri tarafından yeni bir alım olacakmış gibi haber yapıldı. Bakan Soylu orada yapmış olduğu açıklamasında devam eden alımları kastetti. 2019 yılında alım olup olmayacağı konusunda ise net bir bilgi yok. Lakin halen başvuru süreci devam eden alımlar olduğu için bakanlık kısa dönemde Bekçi alımı yapması beklenmiyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir