Kamu Haberleri

24. POMEM Alım İlanı İçin İlk Adım Atıldı! Peki İlan Ne Zaman Yayımlanır?

19 Ocak tarihli Resmi Gazete’de POMEM Girişi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına ilişkin karar yayımlandı. Yayımlanan bu kararda POMEM alımlarında uygulanan yaş şartı ile ilgili ve POMEM mülakat komisyonunun yapısına dair düzenlemeler yer aldı. 

Kamu İlanları olarak POMEM Yönetmeliği’nde yapılan bu değişikliği sizlere anlık olarak aktardık. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza, Resmi Gazete’de yayımlanan kararın detaylarını ve alım sürecini değerlendiriyoruz. 

24. POMEM ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

19 Ocak tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan kararda yaş şartı düzenlemesi yapıldı. Birçok aday tarafından merakla beklenen yaş değişikliğine dair adayların istediği adım atılmadı ancak bu değişiklik kararı 24. Dönem POMEM alımlarının ilk adımı olarak yorumladı. 

Bilindiği üzere halen 23. dönem POMEM alım süreci devam ediyor. 23. Dönem adayları sözlü mülakatlara 21 Ocak ila 03 Şubat 2019 tarihleri arasında katılım gösterecekler. 23. Dönem POMEM mülakat sürecinin sona ermesi ve sonuçların nihayete ermesiyle 24. Dönem POMEM alımları gündemde gelecek. 

Bu kapsamda 19 Ocak tarihli yayımlanan Resmi Gazete’de ”Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” başlığıyla yayımlanan bu alımların ilk adımı olarak değerlendirildi. Buna göre, yönetmelik değişikliğinde yer alan yaş şartı düzenlemesi ve 23. dönem Mülakat komisyonlarının Bakan onayıyla daha önce belirlenmiş olduğu düşünüldüğünde, yapılan bu yeni düzenleme 24. dönem pomem ilanının hazırlığı olarak düşünülebilir.

POMEM Giriş Yönetmeliği’nde Yaş Şartı Değişikliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

POMEM Haberlerinden haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir