Kamu Haberleri

25 Bin Jandarma Asayiş Uzman Erbaş Alımı İçin Bakan Soylu’dan Açıklama

Askeri kurumlara ve Emniyet bünyesine personel alımlarına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi. CNN Türk’te yer alan habere göre Bakan Soylu Jandarma Asayiş Uzman Erbaş alımlarına ilişkin bilgiler verdi. 

JANDARMA ASAYİŞ UZMAN ERBAŞ ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamasında hem polis alımı konusuna hemde Jandarma bünyesine personel alımı noktasında açıklamalarda bulundu. 

2019 yılı içerisinde halen alım süreci devam eden polis alımlarına değinen Bakan Soylu önümüzdeki dönemde yapılacak polis alımları için tarih verdi. Bunun yanında Jandarma Asayiş personel alımı içinde rakam veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı. 

”Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda Jandarma Asayiş alım ilanı için herhangi bir tarih verilmedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir