Kamu Haberleri

25. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı KPSS Düzenlemesi, Yaş Şartı ve İlan Tarihi

2019 yılının beklenen alımlarından bir tanesi de polis memuru alımları. İçişleri Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alımlar için detaylı bilgi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından aktarıldı. 

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamasında 2019 polis memuru alımlarının ne zaman olacağını bilgisini verirken alımlarda adaylardan talep edilen bazı şartlarda değişiklik olabileceğini ifade etti. 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMEN SOYLU’DAN POLİS ALIM AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak polis alımları konusunda adaylardan bazı talepler olduğunu ifade eden Süleyman Soylu yaş ve KPSS konularına değindi. Yaş konusunda bir adım atıldığını ifade eden Süleyman Soylu burada yer alan 31 Aralık şartının 1 Ocak olarak değiştirildiğini ifade etti. 

Süleyman Soylu KPSS şartına ilişkin açıklamasında ise KPSS konusunda dile getirilen istekleri açıkladı. Bakan Soylu bu konuda yamış olduğu açıklamasında 70 KPSS şartının 65′ düşürülebileceğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu konuda şu ifadeleri kullandı. 

”10 bin alım yaptık 300 bin kişi başvurdu. 8 bin bekçi alımına 280 bin kişi müracaat etti. Bu noktada da eleme yapmak zorlaşıyor. Belki yüksek okul mezunlarında bunu arkadaşlarımla konuşacağım 70 olan barajı bunu 65’e düşürebiliriz. Yaşla ilgili bir düzenleme yaptık.”

İlan Ağustos Sonu Eylül Başında Yayımlanacak

25. Dönem POMEM polis alımlarına dair açıklamalarında, ilanın ne zaman yayımlanacağını da açıklayan Bakan Süleyman Soylu Ağustos sonunu işaret etti. 25. Dönem POMEM polis alımları ile 10 bin polis alımı yapılacak. Polis alım ilanı ise Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir