Kamu Haberleri

25 Dönem POMEM Alımları KPSS Müjdesi İle Yayınlanacak

2019 yılı POMEM alımları öncesi adaylara çok sayıda müjde verilmişti. Alımlarda bazı koşulların değişeceği bildirilirken ilanların ne zaman yayımlanacağı da açıklanmıştı. 

Bu konuda en detaylı açıklamalar ile İçişleri Bakanı Süleyman tarafından aktarılmıştı. 

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için verilen müjdeler ve diğer detaylar.

25. DÖNEM POMEM POLİS ALIMLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 2019 yılı POMEM alımları ile ilgili en önemli detayların başında ilanın tarihi geliyor. Bu kapsamda adaylar için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada ilanın Eylül ayı başında yayınlanacağı açıklandı. İlan metni ve tüm detaylar Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. 

KPSS Müjdesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir açıklamasında 2019 yılı POMEM alımlarında KPSS şartının düşürüleceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu konuda yoğun bir talep olduğunu ifade eden Bakan Süleyman Soylu önlisans mezunu adaylar için değişiklik olacağını söyledi. 

Daha önceki alımlarda en az 70 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabildiği önlisans POMEM alımlarına bundan sonraki süreçte 65 KPSS puanına sahip adaylara başvuru yapabilecek. 

Lisans mezunlarının KPSS şartında herhangi bir düzenleme yapılmayacak. Lisans mezunları için POMEM KPSS şartı en az 60 puan. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir