Kamu Haberleri

25. Dönem POMEM Alımlarında Renk Körlüğü Düzenlemesi Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımları kapsamında 25. Dönem POMEM ilanının yayımlanması bekleniyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun daha önceden yapmış olduğu açıklamalara bakıldığında, Polis Akademisi Başkanlığı’nın 25. Dönem POMEM ilanını Ağustos ayının son günleri ile Eylül ayının ilk günlerinde yayımlaması bekleniyor. 

Peki ilanda en merak edilen konulardan birisi olan renk körlüğü konusunda şartlar nasıl olacak? İşte Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimiz. 

POMEM ALIMLARINDA RENK KÖRLÜĞÜ DÜZENLEMESİ

Renk Körlüğü konusunda adayları umutlandıran açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gelmişti. Katılmış olduğu bir programda polis alımlarına dair kendisine sorulan soruları yanıtlayan Bakan Soylu, renk körlüğü düzenlemesi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

Renk körlüğü düzenlemesi için bakanlık olarak bir çalışma başlattıklarını ifade eden Süleyman Soylu, çalışmanın neticesine göre karar vereceklerini açıklamıştı. POMEM alımlarında renk körlüğü için dünya ve Avrupa standartlarının nasıl uygulandığını araştırılacağını ifade eden Bakan Soylu çalışmanın tamamlanmasıyla karar verileceğini söylemişti. 

Yeni Alımlara Yetişecek Mi?

Renk Körlüğü konusunda talepleri olan adayların en merak ettikleri soruya Süleyman Soylu şu açıklamada bulunmuştu. 

”Kısmi renk körlüğünde ise bana da çok talep geldi. Seçimler sırasında sahada olduğumuz için bu talepleri değerlendirdik. Arkadaşlar çalışıyor, dünyada durum nasıl, Avrupada durum nasıl diye. Bir değerlendirme yapacağız. Yeni alımları yetişir mi, bilemiyorum, çalışıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir