Kamu Haberleri

256 Kadronun Boş Kaldığı İMD Alımları İçin Yedek Aday Ataması Yapılacak Mı?

2018 yılının en çok konuşulan alımlarının başında İŞKUR İMD alımları geldi. Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen mülakat sonuçları çok uzun zaman sonra Nisan ayının son günlerinde ilan edilmişti. 

İlan edilen mülakat sonuçlarının ardından atamalara dair detaylar da netlik kazanmıştı.

İŞKUR tarafından gerçekleştirilen atamalar sonrası ise bazı kadroların boş kaldığı bildirildi. Yapılan yedek aday atama sayısıda açıklanırken adaylar yeni bir yedek aday ataması talep ediyorlar.

İMD ALIMLARINDA YEDEK ADAY ATAMASI YAPILACAK MI?

İŞKUR tarafından yapılan İMD alımları için 1141 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Binlerce adayın başvuruda bulunduğu alımlarda ise tüm kadrolar dolmadı. 

256 boş kontenjanın olduğu alımlarda yedek adaylardan da 220 atama yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Peki halen açık olan 256 kadro için yedek aday planlaması yapılacak mı?

Evrak Teslimi Yapmayan Adaylar Olursa

Yedek aday planlamasına dair yürürlükte olan düzenlemede şu maddeler var. Öncelikle ataması yapılan asıl adaylar 21 Haziran tarihine kadar evrak teslimi yapacaklar. Evrak teslimi yapmayan veya göreve başlamayan adaylar arasından yedek aday planlaması yapılabilir. Yedek aday planması için ise süre bir yıl. Eğer atama yapılacaksa her ayın 1. veya 15. günü adaylara kurum üzerinden duyurulacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir