Kamu Haberleri

350 Kişilik TTK İşçi Alım İlanına Rekor Başvuru

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), geçtiğimiz günlerde DPB’de yayımladığı bir ilan ile İŞKUR aracılığıyla 500 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. 

Zonguldak, Bartın ve Karabük’te ikamet eden vatandaşların başvuru yapabildiği personel alım ilanında Pano Ayak İşçisi kadrosu için alım yapılacağı ilan edilmişti.

350 İŞÇİ ALIMINA 18 BİN 221 BAŞVURU YAPILDI

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) 500 işçi alım ilanı hakkında açıklamalarda bulundu. Yazılı olarak kamuoyu ile paylaşılan açıklamasında, alım yapılacak kontenjan sayısını hatırlattı.

Bu kapsamda Zonguldan için alım yapılacak olan işçi sayısının 350 olduğunu açıklayan Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu tek bir il için yapılan başvuru sayısının 18 bin 221 olduğunu duyurdu. 

“Hafta sonu yapmış olduğumuz çalışma sonucu, Zonguldak için 18 bin 221 başvurunun olduğunu tespit ettik. Bugün başvuru listelerini TTK’ye teslim edeceğiz. Kura listeleri ve numaraları TTK’nin internet sayfasında yarın yayımlanacaktır. 23 Mayıs’ta Site Spor Salonu’nda önceden olduğu gibi aynı kriterlerle noter tarafından kuralar çekilecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir