Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge 4 Meslek Grubuyla Sınırlı Kalmasın Talebi

Büro Memur-Sen Başkanı Metin Yılancı kamu gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Metin Yılancı açıklamalarında son dönemlerin en önemli konu başlıklarından olan 3600 ek gösterge konusuna değindi.

Bu konuda düzenlemenin daha kapsayıcı olmaısı konusunda açıklamalarda bulunan Metin Yılancı’nın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

3600 EK GÖSTERGE KAPSAMI GENİŞLETİLSİN

Büro Memur-Sen Başkanı Metin Yılancı tarafından yapılan açıklamalarda, ek gösterge konusunda bilgilendirme yaptı. Ek göstergenin memurların çalışırken değil emekliliklerinde faydalanacakları bir konu olduğunu ifade eden Murat Yılancı, bu konuda sendikasının görüşünü paylaştı.

Büro Memur Sen olarak ek göstergenin artırılmasını ve memurların ekonomik olark bir nebze olsun rahatlamalarını olumlu karşıladıklarını ifade eden Büro Memur-Sen Başkanı Metin Yılancı bu düzenlemenin 4 meslek grubuyla sınırlı kalmamasını istedi. 

”Kapsamın 4 meslek grubuyla sınırlı kalmasını uygun bulmuyoruz. Güncel olarak konuşulan polis, öğretmen, sağlık çalışanları ve din görevlilerinin bu uygulamadan yararlanmasını biz de destekliyoruz. Hepimizin ailesinde bu meslek guruplarından birileri mutlaka var. Bunlar almasın demiyoruz, daha fazlasını alsınlar. 8 bakanlık ve 51 kamu kurumunda görev yapan büro memurlarının da ek gösterge çalışması içerisinde yer alması gerekmektedir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir