Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi YHS’de Dahil Tüm Memurlar İçin Çıkarılsın Talebi

Türkiye Kamu Sen Yüksek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmeleri ele alındı. 

Kamu gündeminde yer alan memur sorunlarının da konuşulduğuı toplantı sonrasında ise 3600 ek gösterge düzenlemesine dair taleplerde dile getirildi. 

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ

Yüksek İstişare Toplantısı sonrasında Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan açıklamada 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili olarak 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen sözler hatırlatıldı. 

Bu kapsamda öğretmen, polis, hemşire ve din adamlarına sağlanacak ek gösterge düzenlemesi sözünün üzerinden bir yıl geçtiği vurgulandı. 

Açıklamada düzenlemesinin sadece belirli unvanlar için olmaması gerektiği ifade edilirken yasanın tüm kamu personelleri için çıkarılması talep edildi. 

Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan 3600 ek gösterge açıklaması.

”Öncelikli taleplerimizden bir tanesi de verilen sözlere paralel olarak öğretmen, din görevlisi, hemşire ve polisler yanında müdürler, müdür yardımcıları, şefler, merkez taşra ayrımına tabi tutulanlarla, kurum içi yükselme sınavıyla gelen uzmanlar, idareci konumundaki kamu görevlileri, denetmenler, avukatlar, ek gösterge uygulamasından hiç faydalanamayan mübaşir, teknisyen yardımcısı, şoför gibi Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil olan personel gibi bütün kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının yeniden ve adaletli bir şekilde düzenlenmesi olacaktır. “

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir