Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Konusunda Önder Kahveci’den Açıklama

Türkiye – AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir ziyaret düzenlediler. Söz konusu ziyaret kapsamında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de yer aldı. 

Ziyarete ilişkin bilgiler veren Önder Kahveci 3600 ek gösterge konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

ÖNDER KAHVECİ’DEN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ek gösterge konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen sözü hatırlattı. Bu konuda Meclis’in açıklamsıyla konunun gündeme geleceğini düşündüğünü ifade eden Önder Kahveci sendika olarak yasanın takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi. 

Önder Kahveci’nin Ek Gösterge Açıklaması

”Sayın Cumhurbaşkanı da verdiği sözün arkasında olduğunu, parlamento açıldığı anda TBMM Genel kuruluna ilk olarak bu konunun geleceğinin altını çizdi. Türkiye Kamu-Sen olarak bu konunun takipçisi olduğumuzu bir kez daha yinelemek isterim. Biz bu konuda çok ciddi bir çalışma yaptık ve bu çalışma şu an TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bekliyor. Bu çalışmadan hareketle bütün kamu çalışanlarını kapsayan bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir. Yarın TBMM Başkanı sayın Mustafa Şentop’u da ziyaret edeceğiz. Bu konu ve diğer meseleler yine gündemimizde olacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir