Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Yasası 2019 Yılı Sonunda Mı Çıkacak?

Kamu personelleri uzun zamandır ek gösterge konusunda atılacak adımları bekliyorlar. Bu konuda hükümetin ne zaman konuyu Meclis’e getireceğini bekleyen memurlar için son açıklama ise Ömer Çelik’ten geldi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 3600 ek gösterge düzenlemesi için yöneltilen eleştirilere yanıt verdiği açıklamasında konuya dair süreç bilgisi de verdi.

MECLİS TATİLİNE TAKILABİLİR?

3600 ek gösterge düzenlemesine dair özellikle muhalefet partileri tarafından hükümete yoğun bir eleştiri vardı. Söz konusu düzenlemenin bir yıl önce genel seçimlerde vaat edildiğini vurgulayan muhalefet partileri AK Parti’nin bu sözünü tutmadığını ifade ediyorlar. EK gösterge düzenlemesinin Meclis’e ne zaman geleceğine dair hükümete soru yönelten muhalefete karşı son açıklama Ömer Çelik’ten geldi. 

Düzenlediği basın toplantısında bu konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, Meclis’in çalışma takvimiyle ilgili bir değerlendirme yapıldığını ve kararın verildiğini söyledi. Bu konunun milletvekillerinin Meclis’teki mesaileri çerçevesinde değil başka hazırlıklarla birlikte değerlendirildiğini ifade eden AK Parti Sözcüsü bahsedilen konuların bazılarının yeni döneme kalabileceğini ancak bunun “yürürlükten kalktığı” manasına gelmeyeceğini söyledi. 

2020’de mi Uygulamaya Girecek?

3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman uygulamaya gireceğine dair net bir açıklama yok. Ancak yaşanan gelişmeler göz önünde bulundurulursa düzenlemenin 2019 yılı sonu ile 2020 yılı başı gibi ele alınacağı öngörülüyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir