Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Yasası Meclis’in Yaz Tatili Dolayısıyla 2019 Sonuna Kalabilir

3600 ek gösterge yasası için milyonlarca kamu personeli beklenti içerisinde. Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından söz verilmesi dolayısıyla çıkması beklenen yasa için ise memurları üzen gelişmeler yaşandı. 

31 Mart seçimleri dolayısıyla çalışmalarına ara veren Meclis’in seçimlerden sonra hemen toplanmaması ve araya bayram sürecinin girmesi dolayısıyla acil konuları görüşemedi. 

Bu durumun ise 3600 ek gösterge yasasının Meclis’in yaz tatiline takılmasına neden olabileceği konuşuluyor.

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

3600 ek gösterge yasası için tüm kamu personelleri beklenti içerisindeler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlemenin dört farklı meslek grubu için çıkacağını duyurmuştu. Memur sendikaları bu konuda çalışmalar yürütmüşler ve ek gösterge düzenlemesinin tüm memurlar için geçerli olmasını dile getirmişlerdi. 

Öğretmen, Polis, Hemşireler ve Din Görevlileri için çıkarılması planan ek gösterge düzenlemesi için bir diğer konu başlığı ise ne zaman çıkacağı. Süreç için bazı iddialar gündeme gelsede yasanın en erken 2019 yılının son çeyreğinde ele alınabileceği belirtiliyor.

Meclis’in yaz tatiline girmeden önce askerlik düzenlemesi ve diğer konu başlıklarını görüşecek olması ayrıca ek gösterge çalışmalarının nihayete ermemesi; düzenlemenin gecikmesine neden oldu. Bu kapsamda 3600 ek gösterge düzenleme görüşmelerinin meclisin yaz tatilinin sona ermesinden sonra ele alınması bekleniyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir