Kamu Haberleri

3600 EK Gösterge YHS’de Dahil Tüm Kamu Personellerini Kapsamalı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın gerçekleştirmiş olduğu sendika ziyaretleri kapsamında kamu gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından şehir hastanelerinin açılışında ele alınan ek gösterge konusunda açıklamalarda bulundu. Memur Sen Başkanı konuşmasında ek gösterge konusunun tüm personelleri kapsaması gerektiğini ifade etti. 

EK GÖSTERGE TÜM KAMU PERSONELLERİNİ KAPSAMALI

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasında toplu sözleşme görüşmelerinde kendilerinin ek gösterge konusunda adım attıklarını hatırlattı. 

Şuan yapılan çalışmalara değinen Memur Sen Başkanı Yalçın ek gösterge yasasının tüm kamu personellerini kapsaması gerektiğini ifade etti. Yardımcı Hizmetler Sınıfı personellerinin de ek göstergeye dahil edilmesi gerektiğini ifade eden Ali Yalçın şu sözleri kullandı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Ek Gösterge Açıklaması

“Ek gösterge sistematiğinin bu vesileyle derlenip, toparlanıp bir çerçeveye oturtulması gerekiyor. Biz Memur-Sen olarak herkese ‘Artı 600 ek gösterge’ düzenlemesini toplu sözleşme masasına özenle taşımıştık. Burada ek göstergede yardımcı hizmetler sınıfının da bu anlamda ek gösterge sistematiğine dahil edilerek onların da beklentilerini karşılayacak şekilde bütün kamuyu kuşatan bir yaklaşımla yenide ele alınması zarureti doğmuştur. Bazı meslek grupları vesilesiyle ifade edilen ek göstergenin tüm kamu personelini memnun edecek ve memnuniyet kat sayısını yükseltecek şekilde bir an önce düzenlenmesini kamu görevlileri olarak bekliyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir