Kamu Haberleri

3600 Ek Göstergeyi Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Tüm Memurları Kapsayacak Şekilde Çözelim

Kamuda çalışan memurların gözü kulağı toplu sözleşme görüşmelerine çevrildi. 1 Ağustos tarihi itibariyle başlayacak olan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde ise 3600 ek gösterge açıklaması geldi. 

Hükümetin uzun zamandır gündeminde olan ancak bir türlü Meclis’e gelemeyen ek gösterge yasası için yapılan son açıklama detayları sizlerle.

TOPLU SÖZLEŞMEDE EK GÖSTERGE SORUNU ÇÖZÜLSÜN

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde kamu gündemine dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Memur Sen’e bazı uyarılarda bulunan Önder Kahveci, toplu sözleşmenin 20 milyon insanı ilgilendirdiğini ifade etti. Toplu sözleşme sürecinin yakından takip edecekleri açıklayan Önder Kahveci, bu kapasmda 3600 ek gösterge konusunu gündeme getirdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Önder Kahveci şu açıklamalarda bulundu. 

“3600 ek gösterge meselesi hala gündemde. Vaat edildi ama üzerinden 1 yıl geçti. Bu konuda eylem yapıp, Cumhurbaşkanına mektup yazdık. Ancak hala bu konuda ses yok. Kendisiyle görüşmemizde bunu gerçekleştireceklerini söyledi. Ancak hala bir adım atılmadı, sadece dört meslek gurubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsamalı. Bu adım atılırsa nispeten bir rahatlama olacak. Ayrıca ekonomiye bir katkıda sağlayacak bu durum. Çarşıya, pazara cansuyu olacak. Bu toplu sözleşmede sorunları çözelim, sayfalarca olan sorunlar listesi azalsın. Bizim hedefimiz ve talebimiz bu yöndedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir