Kamu Haberleri

4 Bin ASDEP Personel Alım İlanı Mart Ayında Yayımlanır Mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 2019 yılında 4 bin personel alımı yapılması bekleniyor. 2018 yılında alım yapılacağı açıklanan ancak ilana çıkılmayan ASDEP personel alımlarının, yerel seçimlerden önce ilan edilip edilmeyeceği konusunu haberimizde değerlendiriyoruz.

ASDEP PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Uzun zamandır ilanı beklenen alımların başında Aile Bakanlığı, ASDEP personel alımları geliyor. Bakanlığın sosyal hizmet kapsamında atmaya hazırlandığı adımlar gereği ihtiyacı olduğu ASDEP personelleri için gündem 2018 yılı Nisan ayında oluşmuştu. 

2018 yılının Nisan ve Mayıs ayında O dönem Aİle ve Sosyal Politikalar Bakanı makamında bulunan Fatma Betül Sayan Kaya ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alımlara ilişkin değerlendirmeler yapılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski Bakan Sayan Kaya yapmış oldukları açıklamasında alım planlamalarının yayımlandığını ve ilanın yayımlanacağını ifade etmişlerdi. Açıklamaların ardından genel seçim, kabine değişikliği ve ekonomide yaşanan hareketli süreç alımların ertelenmesine neden olmuştu. 

MART AYINDA YAYIMLANIR MI?

Ekonomi gündeminin normale dönmeye başlamasının ardından yerel seçim gündemi hız kazandı. Bu süreçte yeni Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ise ASDEP personel alım ilanları konusunu gündemine hiç almadı. Ancak son dönemde resmi gazetede konuya dair bir düzeltme yapıldı.

Bu düzeltme ilanın kısa süre içinde yayımlanacağına yorumlandı. Ancak ne seçim çalışmaları kapsamında nede başka alanda bu konu gündeme gelmedi. Durum bu şekilde olunca ASDEP alımlarının seçimlerden önce yayımlanması uzak bir ihtimal olarak görülüyor.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir