Kamu Haberleri

4 Bin ASDEP Personel Alım İlanı Nisan Ayına Kaldı

ASDEP personel alımları çok sayıda üniversite mezunu adayı tarafından merakla beklenen ilanlar arasında yer alıyor. Aile Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmesi beklenen ASDEP alımları ise uzun süredir yayımlanmıyor. 

2018 yılında aalım yapılacağı açıklanan ancak yayımlanmayan alımlar için 2019 yılının ilk yarısında ilan yayımlanması bekleniyor. Bu süreç içinde yayımlanması beklenen alımların yerel seçimlerden önce yayımlanması da beklentiler arasındaydı ancak bu beklenti karşılanmadı. 

ASDEP PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN YAPILIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere ASDEP personel alımlarına dair geçtiğimiz dönemlerde önemli açıklamalar yapılmıştı. 2018 yılı içerisinde yapılan bu açıklamalarda 4 binlik bir alım olacağı duyurulurken ilana dair henüz somut bir adım atılmaması adaylarda mağduriyet oluşturdu. 

2018 yılında yapılması beklenen ASDEP alımları için 2019 yılının girmesinden sonra beklentiler arttı. 2019 yılı başında ASDEP personel alımlarına dair düzenleme yapılması ve bu düzenleme kararının resmi gazetede yer alması alım öncesi işaret olarak yorumlanmıştı. 

Seçim öncesi yayımlanacağı iddia edilen alımlar bu süreçte yayımlanmadı. Seçim sürecinin atlatılmasının ardından Aile Bakanlığı’nın ASDEP alımları ile ilgili somut adımlar atılması bekleniyor. Bu alımlar için öne çıkan süreç ise Nisan-Mayıs dönemi. Alımlar yayımlandığı anda Kamuilanlari.com olarak sizlere aktaracağız.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir