Kamu Haberleri

4 Bin ASDEP Personel Alımı İçin İlan Yayımlanması Bekleniyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bünyesine ASDEP personel alımları için ilan yayımlanması bekleniyor. 2018 yılında söz verilen alım ilanın yayımlanmasına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ASDEP PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

2018 yılı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Aİle ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya; ASDEP personel alımlarına dair açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamaların ardından binlerce aday tarafından merakla beklenen ilanlara dair ise bir gelişme yaşanmadı. 

2018 yılında yayımlanmayan ASDEP personel alım ilanlarının ise 2019 yılı içerisinde yayımlanması bekleniyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ASDEP Personel Alımlarına dair yapılan düzenleme de ilanın yayımlanmadan önceki işaret olarak algılandı.

Resmi Gazete’de yer alan değişiklik ile bir bölüm daha ASDEP personel alımları için başvuru hakkı kazandı. Bu değişikliğin ardından ise adaylar ilanın yerel seçimlerden önce yayımlanıp yayımlanmayacağı konusu araştırmaya başladılar. 

YEREL SEÇİMLERDEN ÖNCE YAYIMLANIR MI?

2019 ASDEP personel alımlarının yayımlanacağı tarihe dair bir açıklama yapılmadı. Kamu İlanları olarak bu konuda ki öngörülerimiz ise ASDEP alım ilanının seçimden hemen önceki süreçte yayımlanacağı yönünde. Şubat sonu yayımlanma ihtimali biraz düşük olsada ilanın Mart ayı içerisinde yayımlanması kuvvetle muhtemel görünüyor. 

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir