Kamu Haberleri

60 KPSS İle Aile Bakanlığı Birimlerine Sosyal Yardım ve Büro Memuru Alınıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza farklı kurum birimlerinin yayımladıkları alım ilanlarını ulaştırmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda bu haberimizde siz okuyucularımıza Aile Bakanlığı bünyesinde hizmet veren birimlerce yayımlanan 5 memur alım ilanını derledik. 

Bu ilanlarda yer alan memur kadroları, memur kadrolarına başvuru şartları ve adayların ilanlara başvuruları nasıl yapılacağı detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

60 KPSS ŞARTIYLA MEMUR ALIM İLANI

En az 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan memur alım ilanları; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilan edildi. 

Mayıs ayı başında içerisinde başvuru süreci devam eden 5 farklı alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanları ise yine 5 şehirde yapılacak. İlanların tamamında ikamet şartı olduğundan dolayı alım yapılacak iller önem kazanıyor. 

Alım Yapılacak İller; Trabzon Çaykara, Tekirda Muratlı, Ordu Çatalpınar, Samsun Alaçam, Sakarya Pamukova

İLANLARDA YER ALAN KADRO DETAYLARI

Yukarıda yer alan il ve ilçelere yapılacak olan personel alımı kadroları şu şekilde,

Trabzon Çaykara SYDV ilanında Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımı yapacağını ilan etti. Bu ilan için adayların lisans mezunu olması, 60 KPSS puanına sahip olması ve 35 yaşından küçük olması gerekiyor. Adaylardan talep edilen diğer bir koşul ise ehliyet şartı. 

Tekirdağ Muratlı SYDV tarafından yayımlanan ilanda açık kadro Muhasebeci olarak açıklandı. Bu kadro için İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olmak gerekiyor. 

Ordu Çatalpınar SYDV için yayımlanan memur alım ilanında ise alımların Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi pozisyonu için olacağı duyuruldu. Bu kadro için öğrenim şartı bulunuyor. Bu şarta göre adayların Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Halkla İlişkiler, İletişim Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik, Sosyoloji, Psikoloji ve Sosyal Hizmetler bölümünün birinden mezun olması isteniyor. 

Samsun Alaçam SYDV kadrosunda eksik bulunan açık pozisyonlar için Büro Memuru alımı yapacağını ilan etti. İlanda 60 KPSS şartı, B sınıfı ehliyet ve İktisat, İşletme, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Hukuk, İşletme, İstatistik, Halkla İlişkiler, Muhasebe, Ekonomi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyoloji ve Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olma şartı var. 

Sakarya Pamukova SYDV memur alım ilanında alımların tek bir kadroda olacağını duyurdu. Vakıf ilgili birimlerinde görev vermek üzere Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Bu kadro için Lisans mezunu olma, B sınfı ehliyet ve 60 KPSS şartı bulunuyor. 

ADAYLAR İLANLARA NEREDEN BAŞVURU YAPACAKLAR?

SYDV’ler tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olan adaylar ilan metinlerine, vakıfların bulunduğu ilçelerin belediye yada kaymakamlık siteleri üzerinden ulaşabilirler. Bunun yanında adaylar vakıfların telefon numaralarını internet bulabilir ve arayarak bilgi alabilirler. 

İlanlara Elektronik Başvuru

Aile Bakanlığı üzerinden ilanlara elektronik başvuru yapılabilir. Bunun için adayların aşağıda yer alan bağlantı üzerinden Aile Bakanlığı’nın ilgili bölümüne üye olacaklar. Daha sonra başvurularını buradan yapabilirler.

SYDV memur alımlarına elektronik başvuru için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir