Kamu Haberleri

60 KPSS İle Trafik, Evlendirme, Gişe Memuru, Hizmetli ve Dağıtıcı Alımı Yapılıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan ve 60 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceği 387 personel alım ilanını derledik. 

Söz konusu personel alım ilanı, alım yapılacak kadrolar ve ilanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Diyarbakır Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

İlanlarda işçi kadrosundan memur ve yönetici kadrolarına kadar pozisyonlar yer alıyor. Bu kapsamda belediye başkanlığı tarafından alım yapılacağı ilan edilen kadrolar şunlar;

Alım Yapılacak kadrolar,

* 1. Grup: Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen, Kameraman,  Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar

* 2. Grup: Avukat, İmam, Hemşire, Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan açık pozisyonlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metninde yer alan başvuru koşullarını sağlamak zorundalar. Bu başvuru koşullarında tüm adaylar için genel koşullar bulunurken alımlar için belirleyici olan şartlar ise özel şartlardan oluyor.

Genel Koşullar

Genel başvuru şartları tüm adaylar için ortak şartlardan meydana geliyor. Bu şartlar arasında;

Adayların Türk vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları yer alıyor. Bu şartların dışında adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmaması isteniyor. 

Özel Başvuru Koşullar

İlanlara başvuru da bulunacak adayların sağlamaları gereken bazı özel koşullar bulunuyor. Bu özel koşullar öğrenim şartlarının dışında aşağıda yer alan şartlar bulunuyor. 

İlanlara başvuru yapacak adaylar, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, şartını sağlamalılar. Bu şartın dışında ayrıca kadroalra göre; İtfaiye eri kadrolarına atanacakların sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmaması kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Ayrıca İtfaiye eri, zabıta memuru, belediye trafik memuru ve şoför kadrolarına atanacaklar için ihtiyaca göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak şartıda bulunuyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanına başvuru süreci başlamış olup 6 Mart tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfında adaylar ilan metninde yer alan ve sizlere aşağıda aktardığımız başvuru evrakları ile başvurularını yapacaklar. 

Başvurular kuruma bizzat yada posta yoluyla yapılabilecek. Ancak bazı kadrolar için boy kilo ölçümleri yapılacağından bazı kadrolara başvurular yalnızca şahsen yapılacak. İlan metninde yer alan bu detaya adayların dikkat etmesi gerekiyor. 

Başvuru Adresi: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) 

BAŞVURU EVRAKLARI

Adayların başvurular sırasında teslim etmeleri gereken başvuru evrakları;

İş Talep Formu, KPSS sonuç belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan Doğrulama Kodlu Bilgisayar Çıktısı, Nüfus cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya noter onaylı sureti, ) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf, Erkek adayların askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olduğuna dair beyanı, ) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, İstenilen kadrolar için M.E.B.’ den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi,İstenilen kadrolar için sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir