Kamu Haberleri

8 Bin Bekçi Alımı İçin İlanın Ne Zaman Yayımlanacağı Açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin yerel seçim çalışmaları kapmasında Silivri’de düzenlenen mitinge katıldı. Burada bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin bekçi alımının ne zaman yayımlanacağını açıkladı. 

8 BİN BEKÇİ ALIMI ÇARŞAMBA GÜNÜ YAYIMLANACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bekçi alımına dair yapmış olduğu açıklamasında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki; ‘Süleyman, eğer vatandaşım uyurken bekçi sesini duymazsa, senden bunun hesabını sorarım.” dedi. 

Bu açıklamasının ardından ilanın ne zaman yayımlanacağını açıklayan Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı. 

“Şimdi 8 bin bekçi alıyoruz. Çarşamba günü alıma çıkacaklar. 28 bin bekçi olacak. İstanbul’a şu ana kadar 4 bin bekçi verdik. Yeni geleceklerle birlikte bin bekçi daha vereceğiz. İstanbul’daki bekçi sayısı 5 bin olacak. İstanbul’da evden hırsızlık günde 78’di, 57’ye düştü. Tüm Türkiye’de yüzde daha düştü. İstanbul ve Türkiye’deki asayişçileri topladık, bu oranı yüzde 30 daha düşürmelerini tembihledik. 3-4 gün sonra açıklanacak 15 bin polis daha alıyoruz. 5 binini İstanbul’a vereceğiz. Artık İstanbul, her tarafında huzurun, güvenin, asayişin temin edildiği bir şehir olacak. Huzurun, güvenliğin başşehri İstanbul olacak.”

Bekçi Alım İlanlarından Haberdar Olmak İçin Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir