Kamu Haberleri

8 Bin Gardiyan, Mübaşir ve Zabıt Katibi Alımları İçin 60 KPSS Talebi

Adalet Bakanlığı bünyesine 2019 yılı içerisinde 8 bin personel alımı yapılacak. Bakanlık bünyesine gerçekleştirilecek olan bu alımlarda çok sayıda kadroda personel alımı yapılması planlanıyor. 

Adalet Bakanlığı personel alım ilanının yayımlanmasının beklendiği şu günlerde ise adaylar KPSS şartının 60’a düşürülmesini istiyorlar. Halen en az 70 KPSS puan şartıyla alım yapan bakanlığın 2019 yılı için değişiklik yapıp yapmayacağını haberimizde değerlendiriyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI 8 BİN PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımlarına ilişkin açıklama Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi. Abdulhamit Gül geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamasında  ”2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655’e çıkmıştır. 2018’de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. ” ifadelerini kullanmıştı. 

Bakan Gül’ün personel açıklamasının ardından bakanlık hangi kadrolarda personel alımı yapacak?

Adalet Bakanlığı’nın 2019 yılında 2018 yılında yapmış olduğu alımlara yakın sayıda bir alım yapacak olması kontenjanlarında büyük ölçüde benzer olmasına neden olacaktır. Bakanlık 2018 yılında aşağıda yer alan kadrolarda alım yapacak. 

 İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi, Zabıt Katibi, Mübaşir, Memur, Sağlık Personeli, Tekniker, Teknisyen ve Diğer kadrolar.

KPSS VE YAŞ ŞARTINDA ADAYLAR NE İSTİYOR?

Adalet Bakanlığı personel alımları için en büyük talep KPSS şartının değiştirilmesi noktasında. Adaylar yapmış oldukları açıklamalarında halen en az 70 KPSS puanına sahip olmak şartının en az 60 KPSS puanı olarak değiştirilmesini istiyorlar. 

Bu şartın dışında ayrıca yaş şartının kaldırılması noktasında da adayların büyük bir talepleri var. Adalet Bakanlığı 8 bin personel alımına başvuru yapmak isteyen yaşı 35’ten büyük adaylar bu konuda mağdur olduklarını ve yaş şartının tamamen kaldırılmasını talep ediyorlar. 

TALEBİNİZİ DİLE GETİRİN SESİNİZİ DUYURUN

Kamuilanlari.com olarak adayların taleplerini dile getirdik. Sizlerde eğitim, yaş, KPSS ve bunun gibi tüm koşullara ilişkin düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir ve sesinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI İLANLARI İLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELER İÇİN BİZLERİ TAKİP EDİN

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir