Kamu Haberleri

8 Bin Zabıt ve İcra Katibi, İKM, Mübaşir ve Memur Alımlarında 60 KPSS ve Yaş Şartı Talebi

2019 yılının merakla beklenen alımlarının başında Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanı geliyor. 8 bin personel alımı yapmaya hazırlanan bakanlık çok sayıda şehirde bulunan adliyelere personel alımları yapacak. 

Adalet Bakanlığı’nca yapılacak olan bu personel alımlarına başvuruda bulunacak adayların ise sağlamaları gereken bazı koşullar olacak. Ancak adaylar bakanlığın daha önceki alım ilanlarında talep ettiği başvuru koşullarının değiştirilmesini istiyorlar. 

Kamu İlanları olarak Adalet Bakanlığı personel alımları için adayların taleplerini ilan yayımlanmadan önce tekrar dile getiriyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül birkaç gün önce yapmış olduğu açıklamasında, yakın bir zamanda personel alım ilanının adaylara duyurulacağını bildirdi. Bakan Gül koşulmasında personel alımları için hem adliyeler hem de ceza infaz kurumlarında personele ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Bu kapsamda adayların ilan yayımlanmadan önce değiştirilmesini istedikleri koşullar ve talepleri şu şekilde,

KPSS 60 Puanla Başvuru Yapılsın Talebi

Adalet Bakanlığı personel alımları için en çok dile getirilen şartlardan birisi KPSS şartı. Bakanlığı personel alımlarında geçtiğimiz yıllarda uygulanan 70 KPSS puan barajının 60 olmasını isteyen adaylar bu konuda sosyal medya çalışmaları da düzenliyorlar.

Yaş Şartı Esnetilsin Talebi

Bilindiği üzere Adalet Bakanlığı personel alımlarında yaş şartı bulunuyor. 35 yaş şartının yer aldığı ilanlara başvuruda bulunacak adaylar bu şartın mağduriyet oluşturduğunu belirterek bu konuda düzenleme yapılmasını istiyorlar. 

Adalet Mezunlarının Öncelik Talebi

Adayların dile getirdikleri taleplerin başında ayrıca Adalet Bölümü mezunu adaylara atamalarda öncelik tanınması noktasında oldu. Birçok Adalet Mezunu aday bu konuda düzenleme talebini dile getirdiler. Konu siyasilerin gündemine kadar geldi. Çok sayıda aday ilan yayımlanmadan önce bu düzenlemenin yapılmasını istiyor.

TALEPLERİNİZİ YORUM KISMINA YAZIN SESİNİZİ DUYURUN

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili taleplerinizi ve KPSS, Yaş, Öğrenim, Uygulamalı Sınav, İKM için Boy Kilo ile ilgili şartlar hakkında düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın sesinizi duyurun.

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için ise bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir