Kamu Haberleri

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Arabuluculuk Sınav Tarihini Açıkladı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile 2019 yılı Arabuluculuk sınavının 24 Kasım tarihinde düzenleneceğini açıkladı. 

Bakan Gül kendisine ait resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasında, uyuşmazlıklarda yeni çözüm önerilerinin sağlanması adına yeni bir adım atıldığını ifade ederek şu paylaşımda bulundu. 

”Yargı reformunun temel hedeflerinden biri olan uyuşmazlıklarda dostane çözüm yöntemlerinin geliştirilmesi kapsamında yeni bir adım atıyoruz. Arabuluculuk müessesesini güçlendirmek için bu yılın Arabuluculuk Sınavını 24 Kasım’da gerçekleştireceğiz. Tüm adaylara başarılar dilerim.”

5 BİN KİŞİNİN ALINACAĞI ARABULUCULUK SINAVI KASIM AYINDA

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde de 2019 yılı Arabulucuk sınavına dair bilgi verildi. Bakanlık sınava ilişkin basın açıklamasında Arabuluculuk sınavının 4 Kasım 2019 Pazar günü tek oturum halinde, 16 farklı merkezde yapılacağı bildirildi. 

Bakanlık 5 bin Arabulucu alınacağını bildirdiği basın açıklamasında, ”Adalet Bakanlığı arabuluculuk sınavına ilişkin detayları açıkladı. Bu yıl 24 Kasım 2019 tarihinde yapılacak sınavla 5 bin arabulucu alınacak. Ayrıca gelecek yıl ki sınav tarihi de netleşti. 26 Temmuz 2020’de yapılacak sınavla da 5 bin arabulucunun daha alınması planlanıyor. Böylece bir yıl içinde toplamda 10 bin arabulucu alınacak.” ifadeleri kullanıldı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir