Kamu Haberleri

Adalet Bakanı Gül’den Adalet Bakanlığı’na Personel Alımı Açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Best FM yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Abdülhamit Gül konuşmasında ayrıca kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi. 

Adalet Bakanı Gül konuşmasının bir bölümünde ise 2019 yılı Adalet Bakanlığı personel alımlarına dair açıklamalar yaptı. Bakanlığın personel açığına vurgu yapan Bakan Abdülhamit Gül’ün açıklamalarının detayları şu şekilde,

ADALET BAKANI GÜL’DEN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptığı açıklamasında yakın zamanda personel alımının yapılacağını ve  hem adliyeler hem de ceza infaz kurumlarında personele ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

8 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Adalet Bakanı Gül daha önceden yapmış olduğu açıklamasında ise 2019 yılı personel alım sayısına dair bilgi vermişti. Bakan o açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı.

”2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık. 81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır.”

Adalet Bakanlığı Personel alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir