Kamu Haberleri

Adalet Bakanı Gül: Hukuk Mesleğine Giriş Sınavı Hakkında Detaylar Açıkladı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül gündeme dair gelişmeleri ele aldı. Gündem konularının yanında Adalet Bakanlığı’nın merakla beklenen strateji belgesine ilişkin yeni bilgiler veren Abdülhamit Gül’ün açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI HUKUK PERSONELİ ALIMI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konuşmasının başında Yargı Reformu Stratejisi Belgesi’nin detaylarını paylaştı. 

Bu konu hakkında öncelikli olarak mesleki sınavlara değinen Bakan Gül, hukuk mesleği için sınavların getirileceğini açıkladı. Bu sınavın getiriliş amacı ve işleyişine dair bilgi veren Bakan Abdülhamit Gül, şu ifadeleri kullandı.

”Hukuk mesleğine giriş sınavı getiriyoruz. Bir meslek sınavına girilecek ondan sonra mesleğe kabul işlerinde süreç başlayacak. Nitelikli hukukçu yetişmesine katkı sağlayacak. Hakim ve savcı yardımcılığı konusunu önemsiyoruz. Hem teori hem pratiği artıracak. Hakim yardımcılığından sonra hakim olmak için sınava girecek. Tüm bu süreçlerden sonra hakim ve savcı cübbesini giyip mesleğini ifa edebilecek. Adli kollukta hukuk fakültesi mezunlarının istihdamı konusunda çalışma olacak. Fezleke aşamasında bu konudaki özen çok daha farklı noktaya götürür.”

Bakan Gül konuşmasının sonunda ayrıca HDP binası önünde eylem yapan annelerin durumlarına da ele aldı. Orada bulunan annelerin seslerini susturamazsınız diyen Bakan Gül, onların dağa değil okula gitmesi için ne türlü desteği yapacağız, dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir