Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı 2019 En Az Lise Mezunu Zabıt Katibi Alımı İçin Başvuru Koşulları

Adalet Bakanlığı 2019 sözleşmeli Zabıt Katibi alımı için artık kısa bir süre kaldığı öngörülüyor. Bu kapsamda adaylar Zabıt Katibi alımları için başvuru koşullarını merak ediyorlar. 

Kamu İlanları olarak 2019 yılında adaylardan talep edilecek muhtemel Zabıt Katibi alımı başvuru koşullarını sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 ZABIT KATİBİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

En az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından yapılacak olan Zabıt Katibi alımları on binlerce aday tarafından bekleniyor. 

Adayların yakından takip ettiği alımlar için; bir önceki alımlarda yer alan genel ve özel başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

İlan yayımlandığında başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları;

Türk vatandaşı olmak, lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018 70 KPSS puanına sahip olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Özel Başvuru Koşulları

* Sözleşmeli zabıt kâtibi pozisyonlarında istihdam edilebilmek için; Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

* Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

* Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak.

İlan Yayımlandığında Telefonunuza Bildirim Gelmesi için uygulamamızı telefonunuza indirin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir