Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı 2019 Mübaşir Alım İlanına Başvuru Koşulları

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanı için artık kısa bir süre kaldığı tahmin ediliyor. İlan yayımlanmadan önce Adalet Bakanlığı tarafından alım yapılacak kadrolardan olan Mübaşir pozisyonuna dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

Bakanlık tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen alımlarda adaylardan talep edilen koşulları ve diğer ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

MÜBAŞİR ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı 2019 yılında çok sayıda kadroda 8 binden personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Bakanlık tarafından yapılacak bu alımlarda yer alacak kadrolardan bir tanesi de Mübaşir kadrosu olacak. 

Peki Adalet Bakanlığı Mübaşir alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen genel ve özel koşullar nelerdir?

2018 yılında gerçekleştirilen alımlarda yer alan bu genel ve özel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Genel ve Özel Başvuru Koşulları

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları;

Türk vatandaşı olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Özel Koşullar

* 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, 

* 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı başvuru koşulları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir