Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı 2019 Yılı 8 Bin Memur Alımı: Zabıt Kabiti, Mübaşir İKM İlan Tarihi ve Detayları

Adalet Bakanlığı bünyesine yapılması planan personel alımları Türkiye geneli on binlerce aday tarafından merakla bekleniyor. 

Adayların merak ettiği soruları, bu soruların değerlendirmesini Kamu İlanları ailesi olarak sizlerle beraber değerlendiriyoruz. 

1-) Adalet Bakanlığı 2019 yılı alımları hangi kadrolardan olacak?

2-) Adalet Bakanlığı ilanları ne zaman adaylara duyurulacak?

3-) İlanlara başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen yaş ve KPSS şartları ne olacak?

Adayların merak ettiği bu üç sorunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. 

1-) ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK?

Adalet Bakanlığı’na yapılacak olan personel alımları için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Gül açıklamasında bakanlıkta yürütülen işlerin hızlandırılması ve daha hizmet verilmesi amacıyla 8 bin personel alınacağını duyurmuştu. 

O Kadrolar;

Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadrolarından olması bekleniyor. 

2-) İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Adalet Bakanlığı personel alımlarına dair Adalet Bakanı Gül yapmış olduğu bir açıklamasında kısa süre içinde yayımlanacağını ifade etmişti. 

Ancak ilana dair çalışmaların devam ettiğini tahmin ediyoruz. Seçimlerden önce ilanın yayımlanmaması bu sürecin henüz tamamlanmadığına işaret etti. Geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlar göz önünde bulundurulduğunda alımların Mayıs-Haziran döneminde yayımlanması kuvvetle muhtemel. 

3-) BAŞVURU ŞARTLARI NASIL OLMALI?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken şartların başında 70 KPSS puanına sahip olmak ve 35 yaş yaşında olmak. 

Adaylar bu şartların değiştirilmesi konusunda büyük çaba sarfediyorlar. Başvurular için KPSS puan şartının değiştirilmesini isteyen adaylar 60 puan barajı olmasını istiyorlar. Yaş şartı konusunda da adayların çok büyük kısmı 35 yaş şartının mağduriyet yaşattığına dikkat çekiyorlar. 

TALEPLERİNİZİ YORUM KISMINA YAZIN SESİNİZİ DUYURUN

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili taleplerinizi ve KPSS, Yaş, Öğrenim, Uygulamalı Sınav, İKM için Boy Kilo ile ilgili şartlar hakkında düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın sesinizi duyurun.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir