Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı CTE 2019 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Koşulları Neler?

Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün açıklamlarına göre 2019 yılı içerisinde 8 bin civarı personel alımı yapacak. 

Bakanlık tarafından yapılacak olan personel alımlarında yer alması planlanan kadroların en dikkat çekenlerinden birisi de İnfaz Koruma Memurluğu.

Ceza ve Tevkifevleri bünyesine gerçekleştirilecek olan İKM alımlarını geçmiş yıllarda yapılan alımlara göre haberimizde değerlendiriyoruz. Bu alımlarda adaylardan talep edilmesi muhtemel koşulları madde madde aşağıda aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI CTE İKM ALIMLARI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan İnfaz Koruma Memuru alımları için adayların öncelikle genel şartlara haiz olması gerekiyor. Tüm Adalet Bakanlığı alımları için ortak olan genel şartların yanı sıra adayların ayrıca İnfaz Koruma Memuru alımı için belirlenen özel şartlarınında sağlanması gerekiyor. 

Bu çerçevede adaylardan daha önceki dönemlerde yapılan alımlarda talep edilen bu genel ve özel koşulları şunlar;

Genel Koşullar

* Türk Vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

* Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

* Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşımak, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

* Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Yaş Şartı

* Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 30 yaşından küçük olmaları isteniyor. 

KPSS Şartı

* Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İKM alımlarına KPSS’den en az 70 puan almış olan adaylar başvuru yapabilir. 

Mesleki Özel Şartlar

* Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların sağlamaları gereken öğrenin şartı: En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

* Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

* Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir