Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı CTE 8 Bin Zabıt Katibi, Mübaşir ve İKM İlan ve Alım Tarihleri

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı on binlerce aday tarafından bekleniyor. Bakanlık tarafından yayımlanması beklenen bu alım ilanlarında yer alması muhtemel kadrolar, ilanın ne zaman yayınlanacağına dair detaylar ve adayların taleplerini haberimizde değerlendiriyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı’na 2019 yılında gerçekleştirilecek alımların ilk bölümünde 8 bin personel alımı yapılması bekleniyor. Bu alımlara dair açıklama ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından gelmişti. Bakan Gül açıklamasında Bakan Gül personel alımı konuşmasında 2018 yılı alımlarına değinmiş ve verilerini paylaşmıştı. Bu kapsamda 2019 yılı planlamasına değinen Bakan Gül personel saysının 71 binden 79 bine yükseltilmesinin hedeflendiğini açıkladı. 

Bu planlamaya göre Adalet Bakanlığı bünyesinde 2019 yılında 8 binlik bir alım planlanıyor. 2018 yılında yapılan alımlarda da bu sayıya yaklaşık sayıda personel alımı olmuştu. 

ADAYLARIN 60 KPSS VE YAŞ TALEBİ

Adalet Bakanlığı personel alımlarında adaylardan en az 70 KPSS puan şartı talep ediliyor. Adaylar bu şartın çok yüksek olduğunu ve baraj puanının 60 olmasını dile getiriyorlar. 

Adayların diğer bir talepleri ise yaş şartı konusunda. Bakanlık ilanlarında adayların 35 yaşından küçük olmalarını istiyor. Adaylar bu şartında esnetilmesi konusunda önemli sosyal medya çalışmaları yürütüyorlar. 

İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanları için adaylar seçim öncesi somut bir adım bekliyorlardı. Ancak seçim sürecine kısa bir süre kalmasından dolayı ilanın seçimlerden sonra Nisan ve Mayıs ayı döneminde yayımlanması bekleniyor. 

TALEPLERİNİZİ YORUM KISMINA YAZIN SESİNİZİ DUYURUN

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili taleplerinizi ve KPSS, Yaş, Öğrenim, Uygulamalı Sınav, İKM için Boy Kilo ile ilgili şartlar hakkında düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın sesinizi duyurun.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL HABER)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir