Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Boy Kilo Sağlık Şartları! İKM Evrak Listesi

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlamasına göre 6 bin 126 infaz koruma memuru alımı gerçekleştirecek. Bu alımlar için Temmuz ayında ilana çıkan ve başvuru toplayan bakanlık başvuru sonuçlarını açıkladı. 

İl Adliyelerinin internet sitesi üzerinden açıklanan sonuçlar sonrasında ilanlara başvuruda bulunan ve diğer aşamaya geçen adaylar belli oldu. 

Başvuru aşamasını başarı ile geçiren adaylar bundan sonraki süreçte sağlık testlerine ve evrak teslimi aşamalarına geçecekler. Bu çerçevede bu adayların yapmaları gereken işlemleri sizlere aktarıyoruz. 

İKM BOY KİLO ŞARTI

İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların sağlamaları gereken boy ve kilo şartı bulunuyor. Bu şartlar kadın ve erkek adaylar için farklılık gösterirken bakanlığı yayımladığı başvuru kılavuzunda şu şekilde belirtilmiş. 

Erkek adaylar için boy şartı 170 cm olarak belirtilirken kadın adaylarda bu şart 160 cm. İlanlarda ayrıca kilo şartı bulunuyor. Burada boy ile ilgili bir orantı yapılıyor. Boyun son son iki hanesinde yer alan rakamdan 13 kilo fazla yada 17 kilo eksik olabilir. 

Hesap şu şekilde: 175 cm boyunda olan birisinin kilosu en fazla 75+13 =88 olabilir. Yine 75-17=58 kilodan az olmaması gerekiyor. 

İKM sağlık, boy kilo testi 5 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak. Adayların bu test için başvuru yaaptıkları il adliyesinin internet sitesini takip etmesi gerekiyor.

BAŞVURU EVRAKLARI

Başvuru sonucu olumlu olan adaylar ayrıca başvuru evrakları teslim edecekler. Boy kilo testine giderken götürülecek bu evraklar şunlar;

* Bilgisayar ortamında doldurulacak fotoğraflı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu” (2 adet) (aday tarafından imzalanacaktır)

* 2 adet vukuatlı nüfus kayıt tablosunu (e-devlet üzerinden de alınabilir)

* Kimlik fotokopisi

* Mal bildirimi

* Askerlikle ilişiği olmadığına ilişkin belge (e-devlet üzerinden de alınabilir)

* 2 adet Cumhuriyet Başsavcılıklardan veya e-devlet üzerinden alınacak sabıka kaydı

* 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Güvenlik Soruşturması Formuna Yapıştırılacak olan fotoğraflardan hariç)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir