Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı Şartları Değişti

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Güvenlik Görevlisi ve Aşçı alım ilanı başvuru koşulları değiştirildi. Resmi Gazete’de yer alan karara göre ilanda yer alan yaş şartında güncelleme yapıldı. 

İlana dair detayları ve kadro bilgilerini sizlere tekrar hatırlatıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI GÜNCELLENDİ

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde bakanlığı 25 Güvenlik Görevlisi ve 10 Aşçı alımı yapacağı bildirilmişti. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında değiştirilen başvuru koşulu ise şöye oldu.

Değiştirilen Yaş Şartı: Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.), bu şart 31 yaş olarak değiştirildi ve 1 Ocak 1989 doğumlu olmak şartı 1 Ocak 1988 oldu. 

DİĞER KOŞULLAR

İlan metninde yer alan diğer koşullar ise şu şekildeydi.

”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve İlgili KPSS puanından en az 70 puan almış olmak En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Güvenlik kadrosu için; Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, Aşçı kadrosu için Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir