Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı Personel Alımı: Mübaşir Kadrosuna Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı’nın 2019 yılı için alım yapacağı kadrolardan bir tanesi de Mübaşir kadrosu olacak. 11 bin 78 personel alımı için yayımlanacak olan alımlarda Mübaşir pozisyonu için başvuru yapacak adaylardan talep edilen tüm koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI İLANI: MÜBAŞİR KADROSU

2018 yılında gerçekleştirilen Adalet Bakanlığı personel alım ilanında 5 bin 493 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu alımlarda Mübaşir kadrosuna alınan personel sayısı ise 527 olmuştu. 2019 yılında yapılacak alımlarda toplam alınacak personel sayısı ise 11 bin 78 olacak. Bu alımlarda ise 1100 ile 1200 arasında mübaşir alımı olması bekleniyor. 

Henüz yayımlanmayan 2019 yılı personel alımları için adaylar ilanları beklerlerken geçmiş dönemde yapılan alımları incelemeye başladılar. Bu çerçevede adaylar için Mübaşir kadrosu için belirlenen başvuru şartlarını aktarıyoruz. 

Mübaşir Alımı Genel ve Özel Şartlar

Öncelikle Adalet Bakanlığı personel alımları için adayların tamamından şu şartlar talep ediliyor. Türk vatandaşı olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Koşullar

Genel başvuru şartlarına haiz adaylardan talep edilen özel koşullar şunlar;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak

Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3, önlisans mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

35 yaşını bitirmemiş olmak.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı için Cumhurbaşkanlığı’ndan onay alındı. Personel alımları için gerekli çalışmaların tamamlanması ile ilan adaylara duyurulacak. İlan yayımlandığı anda Kamuilanlari.com olarak sizlere haber edeceğiz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir