Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı ve CTE Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları İçin Tarih Belli OIdu

Adalet Bakanlığı’nın merakla beklenen 2019 yılı personel alımı başvuruları Temmuz ayı itibariyle başladı. Başvuruların başlaması ile birlikte talep edilen koşullara haiz olan adaylar başvurularını bakanlığa bildirdiler. 

Başvurularsın 16 Temmuz tarihi itibariyle sona ermesiyle artık adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. 

Bu kapsamda Kamuilanlari.com olarak ilanda yer alan kadrolar için başvuruda bulunan adayların, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını haberimizde aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü bünyesi için yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 12 bin 713 personel alımı için ilan çıkıldı. Bu ilanların 12 bin 437’si için başvuru süreci 16 Temmuz tarihi itibariyle sona erdi. 

KPSS’den 70 almış olan lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru haklarının olduğu ilanda yer alan açık kadrolar ise şöyleydi.

İnfaz koruma memuru, ceza infaz kurumu katibi, hemşire, teknisyen, şoför,aşçı, kaloriferci. İcra Katibi – İcra Büro Memuru, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Veteriner, Sözleşmeli zabıt katibi, sözleşmeli mübaşir, sözleşmeli şoför, sözleşmeli teknisyen, aşçı.

BAŞVURU SONUÇLARI 30 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair detaylı bir bilgi yayımlandı. Bakanlık adayların sonuçlara ne zaman ve nasıl ulaşacaklarına dair şu açıklamada bulundu. 

Adalet Bakanlığı Genel Birimleri, Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı personel alımı sonuçları 30 Temmuz taririhi itibariyle ilan edilecek. Adaylar sonuçlarını Adalet Komisyonularının internet sitelerinden öğrenebilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir