Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı ve CTE Zabıt Katibi, Mübaşir, İKM Başvuru Sonuç Sorgulama Ekranı! Adliyeler İçin İl İl Sıralı Liste

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve  Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 12 bin 713 kişilik memur alım ilanlarına onbinlerce kişi başvuruda bulundu. 70 KPSS puanına sahip, öğrenim ve yaş şartını sağlayan adayların başvuru yaptığı Adalet Bakanlığı ilanları için sonuçların açıklanma zamanı geldi. 

Adalet Bakanlığı için sonuçların nasıl açıklanacağına dair tüm detayları haberimizde derledik. 

* Adaylar sonuçları hangi adresler üzerinden öğrenecekler?

* Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

* İllere göre sonuç sorgulama ekranlarına nasıl ulaşılır?

Kamuilanlari.com olarak tüm iller için sonuç sorgulama ekranını sizlerle paylaşıyoruz. İşte Adalet Bakanlığı ile Ceza ve  Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçlarına dair bilinmesi gerekenler;

ADALET BAKANLIĞI SONUÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanları ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alım ilanlarının başvuru sorgulama ekranı başvuru yapılan şehre göre değişiyor. Adaylar hangi şehir başvuruda bulundularsa başvuru sonuçlarını o şehrin adliyesinin internet sayfası üzerinden öğrenecekler. 

Sonuçlar genel olarak tek bir adres üzerinden duyurulmayacak. Bu yüzden Adaylar Adalet Bakanlığı ile Ceza ve  Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet siteleri üzerinden değil başvuru yaptıkları şehrin internet sayfalarını kontrol edecekler. Örneğin; Ankara’da çalışmak için başvuru yapan bir aday Ankara Adliyesi’nin duyurular bölümünü takip edecek. 

Başvuru sonuçları için ise sorgulama ekranı olması beklenmiyor. Bakanlığın daha önceki alımlarda olduğu gibi puan sıralı liste yayımlaması ve bu liste üzerinden sonuçları öğrenmeleri bekleniyor. 

İl İl Adliyelerin internet adreslerine ulaşmak için TIKLAYINIZ ( Açılan Adalet Bakanlığı sayfasında her şehrin adliyesinin internet sayfa bağlantısı mevcut. Bu sayfa üzerinden kendi şehrinizin adliyesinin duyurular sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.)

ALIMLAR HANGİ KADRODAN OLMUŞTU

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına adaylar aşağıda yer alan kadrolarda başvuruda bulunmuşlardı. 

1-) Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: 6 bin 126 infaz koruma memuru. 247 ceza infaz kurumu katibi, 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 şoför, 24 aşçı ve 2 kaloriferci.

2-) Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı: 1099 İcra Katibi – İcra Büro Memuru.

3-) Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: Psikolog kadrosu için 108, Sosyal Çalışmacı kadrosu için 24, Öğretmen kadrosu için 36, Veteriner kadrosu için ise 3 personel alımı.

4-) Adalet Bakanlığı Adliyeler ve Diğer Birimler:  3.071 sözleşmeli zabıt katibi,1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen, ve 30 sözleşmeli aşçı.

Bakanlık söz konusu alımlar için yayımladığı ilan metninde başvuru sonuçlarının 30 Temmuz tarihinde açıklanacağını duyurdu. 

Kamuilanlari.com – Özel Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir