Kamu Haberleri

Adalet, Sağlık ve Orman Bakanlığı 28 bin 78 Personel Alımı İlan Tarihleri

Kamu kurumlarına personel alımı adına çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir haftayı geride bıraktık. Binlerce adayın merak ettiği iki bakanlığın personel alım ilanı için resmi açıklamalar geldi.

Sağlık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı için yapılan bu açıklamalar ile birlikte önümüzde ki süreçte personel alım ilanı yayımlaması beklenen bakanlık sayısı 3 oldu. 

Kamu İlanları olarak bu üç bakanlık bünyesine yapılacak olan personel alım detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

28 BİN 78 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Önümüzdeki günlerde personel alım ilanı yayımlayacak olan 3 bakanlık ve alım yapacakları personel sayısı şöyle; Adalet Bakanlığı 11 bin 78 personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı 12 Bin personel alımı yapacak. Orman Bakanlığı 5 bin personel alımı yapacak.

Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı

Orman Bakanlığı bünyesine önümüzdeki süreçte 5 bin personel alımı olacak. Alımlar 1.200 Orman Mühendisi, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför şeklinde olacak. İlanın Haziran ayı içerisinde yayımlanması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 personel alımının ilk bölümü 12 bin kişilik bir alımla yapacak. Alımlar 3 Bin Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraş Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi kadrosu ile 9 bin ebe ve hemşire pozisyonuna yapılacak. İlanın Mayıs sonu Haziran başı gibi yayımlanması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı 11 Bin 78 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı’nın da Mayıs sonu Haziran başı gibi ilana çıkması bekleniyor. Bu alımlarda 11 bin 78 personel alımı yapılacak. Kadroların ise Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadroları, Destek Personeli şeklinde olması bekleniyor.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL Haber)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir