Kamu Haberleri

Adaylar Dikkat! Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanında Başvuru Şartı Değişti

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanı 28 Haziran Cuma günü yayımlandı. Resmi Gazete aracılığıyla duyurulan ilana dair detaylar daha sonra Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ve DPB’den adaylarla paylaşıldı.

Bakanlık bünyesine 18 kadrodan topla  12 bin 713 personel alımının yapılacağı ilanlarda yer alan bazı başvuru koşullarında değişikliğe gidildiği duyuruldu. 

ADALET BAKANLIĞI İLANI İÇİN BAŞVURU ŞARTI DEĞİŞTİRİLDİ

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan alımlardan olan Ceza ve Tevkifevleri bünyesine yapılacağı açıklanan 171 personel alım ilanında bir şart kaldırıldı. 

Bakanlık CTE bünyesinde görevlendirmek üzere 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapacağını duyurmuştu. Bu alımlar için belirtilen başvuru koşullarında ise bir şart dikkaty çekmişti.

Bakanlık bu kadrolar için yapılacak olan alımların ‘Erkek adaylar arasından olacağını bildirmişti.’

O Şart Değişti

29 Haziran tarihli Resmi Gazete’de bu şarta ilişkin bir karar yayımlandı. Bu karara göre Adaley Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri bünyesine alım yapılacak 171 personel alımında erkek olma şartı kaldırıldı. 

Resmi Gazete’de Yer Alan Düzenlemede, ”28/06/2019 tarihli ve 30815 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan “Erkek adaylar arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim” alım ilanımızda yer alan “Erkek adaylar arasından” ibaresi kaldırılmıştır.” maddesi yer aldı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir