Kamu Haberleri

Adayların İSKİ 461 Personel Alımında Mülakat Puanı Tepkisi

Geleceği bir ara merak konusu olan İSKİ personel alımları sonuca ulaştı. İSKİ tarafından gerçekleştirilen mülakatların ardından sonuçlar adaylara ilan edildi. Bu kapsamda hem KPSS hemde sözlü sınavdan yüksek alan adayların atamaları yapıldı. 

Ancak adayların büyük bir kısmı sözlü sınav sonuçlarına itiraz ettiler. Çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşım yapan adaylardan özellikle KPSS puanı yüksek olanlar, mülakatlardan çok düşük puanlar almış olduklarını belirttiler. 

İSKİ PERSONEL ALIMLARINDA MÜLAKAT TEPKİSİ

İSKİ tarafından 17 Mayıs tarihinde açıklanan sözlü sınav sonuçlarının ardından alım yapılacak 461 kadronun büyük bölümü için atamalar tamamlandı. İSKİ tarafından açıklanan sonuçlara göre kurum 3 pozisyon için atama yapmadı. Elektrik elektronik mühendisliği, Grafiker, İstatistik kadroları için başvuruda bulunan adayların tamamı mülakattan elendiler. 

Bunun yanında çok sayıda adayda Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya ağları üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarda başvuru yaptıkları KPSS puanlarını yazarak mülakat ile elenmelerine tepki gösterdiler. 

Bu durumdan dolayı KPSS’den yüksek puan almış çok sayıda aday mülakat puanları dolayısıyla başarısız sayıldılar. Ayrıca kurumun açıkladığı sonuç listesinde adayların KPSS puanlarına yer verilmemesi de tepkilere neden oldu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir