Kamu Haberleri

Adım Adım Bekçi Alımı Ön Başvuruları, Başvuru Ücreti ve Evrak Teslim Süreci

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine yapılacak olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için başvuru süreci başladı. 

İlana başvuru da bulunacak adaylar için yapacakları işlemleri sırasıyla aktarıyoruz. 

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bekçi alımı başvuru kılavuzunu yayımladı. Bu kılavuza göre adayların yapmaları gereken işlemler şunlar;

İlk İşlem; Başvuru Ücretinin Yatırılması

Adayların bulundukları iller için belirlenen Bekçi alımı kontenjanları için başvuru yapacaklar. Bunun için adayların öncelikle 130 TL başvuru ücreti yatırması gerekiyor. 1 Nisan tarihine kadar devam edecek başvuru ücreti yatırma işlemi; Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı hesabına yatırılacak. 

İkinci İşlem; Ön Başvuruların Yapılması

Adaylar başvuru ücretini Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet hesabına yatırdıktan sonra ön başvuru işlemlerini yapacaklar. Polis Akademisi Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yapılacak başvurularda adaylar kendilerine ait bilgileri sisteme girerek başvurularını yapacaklar. 

Üçüncü İşlem; Başvuru Sonuçları Beklenecek

Ön başvuru işlemlerini yapan adaylar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığı’nın ön başvuru sonuçlarını açıklamasını bekleyecekler.

Dördüncü İşlem; Evrak Teslimi

Başvuru sonuçlarının açıklanması ile başvuru sonuçları olumlu olan adaylar başvuru evraklarını teslim edecekler. Bunun için yeni bir duyuru yayımlanacak ve o duyuruda belirtilen tarihler arasında evrak teslim işlemlerini yapacaklar. 

Beşinci İşlem; Yazılı Sınav

Başvuru evraklarını teslim eden adaylar daha sonra yazılı sınav ve spor ile eğitim aşamalarına katılacaklar. Bu işlemlerde başarılı olan adaylar bekçi olarak atanacaklar. 

Kamuilanlari.com ÖZEL HABER (AKTİF LİNK BAĞLANTISI OLMADAN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir