Kamu Haberleri

Aile Bakanlığı 2019 ASDEP Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

2018 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine ASDEP personeli alımı yapılması konusu gündeme gelmiş ve en yetkilisi isimler bu konuda müjde vermişlerdi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski 2018 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya açıklamalarda bulunarak alım olaacğını duyurdu. 

Kamuilanlari.com olarak ASDEP personeli alımlarına dair son durum değerlendirmelerini sizlerle paylaşıyoruz.

ASDEP PERSONEL ALIMLARI 2019’DA YAYIMLANIR MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2019 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmasında ASDEP personel alımlarına dair konulara değindi. Konuşmasında ASDEP personelleri ile sağlanan sosyal hizmetlerin artırıldığını ifade eden Bakan Selçuk alımlar konusunda ise net ifadeler kullanmadı. ”ASDEP görevlilerimiz ile bugüne kadar 1 milyonu aşkın hanede yaklaşık 2,5 milyon vatandaşımızla görüşme yaptık. Hem sosyal hizmet merkezi sayımızı hem de ASDEP personel sayımızı artırarak hizmetlerimizi daha da yaygınlaştırmaya ve ziyaret edilen hane sayısını 2019 yılında muhtarlarımızın da desteğini alarak 2 milyonun üstüne çıkaracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjde Vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair 2018 yılında bir açıklama yapmış ve 2018 yılı sona ermeden 4 bin ASDEP personeli alımı olacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 bin ASDEP personeli alımına dair şu bilgileri vermişti.

”Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır.”

ALIMLAR NE ZAMAN OLACAK?

Binlerce aday 2019 ASDEP personel alımlarının yayımlanmasını bekliyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski 2018 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklamaları hatırlatan adaylar alımlara ilişkin net bir açıklama bekliyorlar. 

Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu konuda hiçbir açıklamada bulunmadı. Kamuilanlari.com olarak ise alımların 2019 yılı içerisinde yapılacağını ancak kadro sayısında değişiklik olabileceğiniz tahmin ediyoruz.

Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.