Kamu Haberleri

Aile Bakanlığı 2019 Yılı 1000 ASDEP Personel Alımı: KPSS, Öğrenim ve Diğer Başvuru Şartları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile bakanlığının 2019 yılı personel alım planlamasını açıkladı. 

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2019 yılı sona ermeden 4 bin 321 personel alımı yapacağını açıkladı. Bu alımların 1000 tanesi işçi kadrolarına, 2 bin 321 tanesi sözleşmeli personel kadrolarına ve 1000 tanesi ise ASDEP personeli kadrolarına olacak.

Peki ASDEP personeli kadrolarına kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar,

ASDEP PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda bakanlık bünyesine 1000 personel alımı gerçekleştirecek. 

Bu alımlar için ise adayların eğitim, KPSS ve mesleki özellikler ile ilgili şartlara haiz olmaları isteniyor. 

ASDEP Personel Alımı Koşulları

İlanlara başvuru yapacak adayların öncelikle genel başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Bu koşullar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak ya da tecilli olmak), görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu olmamak, yaş şartını sağlamak ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

KPSS Şartı 

Aile Bakanlığı tarafından bundan önceki yapılan alımlarda adayların başvuruda bulunmaları için en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerektiği bildirilmişti.

Öğrenim Şartı

ASDEP personel alım ilanlarına aşağıda yer alan bölümlerden mezun adaylar başvuruda bulunabilirler. 

1- Sosyal Hizmet

2- Psikoloji

3- Sosyoloji

4- Çocuk Gelişimi

5- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

6- Aile ve Tüketici Bilimleri 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir